Tobias Becker Hoff

Ik heb een levendig beeld gemaakt voor de gevel van het Agnietenhof. Daarbij heb ik een aantal kenmerken van Tiel, haar geschiedenis en deze specifieke plek in beeld gebracht. 

Er zit veel dynamiek in het ontwerp en ik heb mijn compositie in diagonalen opgezet, waarbij de structuur van het gebouw als leidraad dient. Enkele items zoals de bladeren kunnen eventueel doorgetrokken worden naar de andere zijden van het pand.

Het beeld

Prominent ziet u uiteraard Flipje afgebeeld, het beeld waarmee Tiel zich de afgelopen 90 jaar identificeert. Deze zweeft door het beeld op een reusachtige aardbei. Omgeven door bloesem van fruitbomen. Achter Flipje een grote glazen pot waar de jam krachtig uitstroomt. Over deze stroom van jam vaart/zweeft een Kogge, de schepen uit de tijd van de vroege bloei van Tiel ten tijden van het internationale Hanzeverbond. Het lammetje op de boeg, refereert aan het Agnietenhof. Deze dankt haar naam aan het Agnietenklooster dat hier ooit stond. Een trompettist schalt zijn trompet niet om te waarschuwen, maar om iets van belang aan te kondigen. De lading die het schip meebrengt kan nog worden aangepast.

Tielenaren kunnen hiervoor nog items, anekdotes etc. aandragen om verder in te vullen. Zo wordt de Kogge, die het wapen van Tiel voert, nog meer het symbool voor wat de bewoners van toen en nu meebrachten, aandroegen en Tiel maakt tot wat het is. Mensen maken de stad.

Disclaimer

Het betreft een concept ontwerp, waarbij in grote lijnen een compositie is gemaakt. Kleur en stijl kunnen nog verder worden ontwikkelt en afgestemd, zo ook desbetreffende “lading” op het schip.